Pokój nastolatka - gracza

Nastolatek przykłada duża wagę do posiadania własnego pokoju – jest to dla niego obszar nauki, odpoczynku a także rozrywki. Jest bezpieczną przystanią w trudnym okresie dorastania. Pokój dla nastolatka – urządzony zgodnie z jego oczekiwaniami i zainteresowaniami - na pewno spotka się z jego wdzięcznością i zadowoleniem.

Dla dziecka, które często spędza czas grając na komputerze lub konsoli, zainteresowanego nowinkami technicznymi i Internetem, warto wydzielić odpowiednie strefy w urządzanym pokoju. Odpowiednie meble na pewno pozwolą osiągnąć oczekiwany efekt.

Pokój nastolatka, a miejsce do gry na konsoli

Dla nastolatka, który najchętniej gra na konsoli, trzeba zaplanować wygodne miejsce – zapewnić mu komfort do miłego spędzania czasu podczas częstych rozgrywek. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby telewizor był umieszczony na wysokości oczu. Najlepsza do tego celu będzie szafka RTV. Niewysoki mebel z kilkoma półkami pozwoli na umieszczenie wszelkich dodatkowych akcesoriów. Rekomendowany jest nowoczesny styl, świetnie pasujący do otoczenia pełnego elektroniki.

Równie ważne jest odpowiednie siedzenie – najlepszy będzie stabilny fotel z wygodnym siedziskiem oraz stabilnym oparciem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Miłym dodatkiem bywa także podnóżek. Oczywiście zamiast zwykłego fotela, można się pokusić o zakup multimedialnego fotela dla gracza. Ergonomiczny kształt fotela sprzyja wypoczynkowi, a wrażenia wizualne z gry są spotęgowane przez wbudowane w tylną część głośniki zaopatrzone w subwooferem. Wspólna zabawa z kolegami wymaga jeszcze kilku puf i miłego w dotyku dywanu.

konsola do gier

Najlepsze biurko do gier komputerowych

Internet i gry komputerowe również należą do ulubionych rozrywek nastolatków. Należy odpowiednio dobrać wielkość oraz wysokość blatu do wzrostu nastolatka – jest to bardzo ważne nie tylko dla wygody ale także dla zdrowia młodego człowieka. Najlepiej, gdy biurko ma szafkę lub szuflady – łatwiej jest zaprowadzić porządek w akcesoriach gracza. Fotel dla gracza powinien cechować zarówno komfort jak i dobre podparcie kręgosłupa – rozgrywki trwają nierzadko godzinami. Dobrze przejrzeć ofertę firm, które produkują fotele specjalnie przeznaczone dla miłośników gier komputerowych.

Pokój nastolatka a miejsce dla gier i gadżetów

Większość miłośników gier dysponuje duża kolekcją gier, a także gadżetów z nimi związanych. Dobrym rozwiązaniem będzie regał lub witryny na kolekcje – gadżety umieszczone za szybami będą pod ręką, ale nie będą się nadmiernie kurzyły. Do zawieszenia plakatów z postaciami z ulubionych gier najlepsze będą antyramy. Dobre relacje z dzieckiem buduje się właśnie na wzajemnym zrozumieniu pasji i zainteresowań.


Dbanie o porządek w pokoju nastolatka

We własnym, upragnionym pokoju nastolatek chętniej będzie dbał o porządek. Ułatwić mogą go odpowiednie organizery i pojemniki na kable – to właśnie ich plątanina sprawia wrażenie ciągłego nieporządku.

Odpowiednie wyposażenie pokoju nastolatka powinno zapewnić mu wygodę i poczucie swobody. Miejsce, w którym młody człowiek będzie mógł bezpiecznie realizować swoje pasje, jest najlepszym prezentem dla nastolatka.