Różne rodzaje schowków dla drobiazgów z balkonu

Chcąc przechowywać balkonowe przedmioty dobrze mieć schowek. Najlepiej by były pojemne, adekwatne do zmieniających się warunków pogodowych i takie, które da się wykorzystać jako siedzisko itp.. Balkon oprócz predyspozycji do zajmowania się tam roślinami może być też funkcjonalny, a jednocześnie wyglądać jak ozdoba.

Meble jako schowki

Plastikowe szafy z odpowiednimi właściwościami będą idealne do przechowywania przedmiotów na balkonach i innych miejscach. Łatwo je czyścić. Mogą być różnej wielkości - od dużych szaf, po małe komody. Zazwyczaj wyposażone są w wiele wytrzymałych (do 20kg) półek. Zmieści się w nich lekkie i ciężkie rzeczy. Dbając o estetykę i miejsce, da się stworzyć z niektórych małą meblościankę. Wielką ich zaletą jest kłódka, dzięki czemu można je mieć na niskich poziomach mieszkań. Dobrym rozwiązaniem będą wypoczynkowe meble służące jako schowki. Wyglądają dobrze, pozwolą odpocząć i zachować porządek. Mocnym tworzywem jest chociażby technorattan, chociaż nie jest od odporny na wilgoć, ale są łatwe do przenoszenia i czyszczenia.

Dobrze zastanowić się nad stolikami itp imitującymi rattan, ale wykonane ze sztucznych tworzyw, które jednocześnie są wodoodporne. Czasami mają takie dodatki jak utrzymywanie temperatury. Odpowiedni dla przyjęć na powietrzu.

skrzynia

Skrzynie

Stanowią bardzo popularne rozwiązania. Przechowają wszystko od narzędzi po zabawki. Najładniej wyglądają białe, naturalne lub ciemne skrzynie z drewna. Ładnie współgrają z płytkami, kamieniem i panelami. Solidne, zmieszczą dużo, chociaż są ciężkie i trzeba chronić je przed zimnem i wilgocią.

Wytrzymałe, pojemne i proste w stosowanie są skrzynie, które stworzono ze sztucznych materiałów. Oprócz bycia schowkiem da się na nich usiąść lub postawić coś. Polietylenowe skrzynie mogą być odporne na wodę.

Chcąc połączyć mebel i skrzynię można postawić na ławę będącą schowkiem. Ma dodatkowo podłokietniki i oparcie i zajmuje tyle samo miejsca co pospolita skrzynia. Da się w nich schować naprawdę bardzo duże przedmioty, które będą chronione przed wilgocią oraz słońcem. Chcąc być pewnym, że woda do środka się nie dostanie, dobrze jest kupić wodoszczelny pokrowiec. Zwykle mogą się na nich zmieścić 2 osoby mające ponad 100kg. Łatwo je myć i przemieszczać. Mogą być nie tylko funkcjonalne ale i ładnie wyglądać. Można wybierać spośród różnych wzorów i barw.

Co będzie najlepsze i najbezpieczniejsze?

Należy wybrać takie schowki, które pomieszczą te rzeczy jakie potrzebujemy. Na duże balkony dobrze jest postawić na trwałą i odporną szafę mającą półki i inne meble. Na mniejszych balkonach estetycznie wyglądać będą drewniane tkaniny, chociaż trudno utrzymać je w czystości. Trzeba je zabezpieczać na zimę i konserwować jeżeli są używane cały czas. Alternatywę stanowią tworzywa dające efekt drewna.