Wybieramy wieszak na kurtki i płaszcze do przedpokoju

Wraz z nadejściem jesieni sporo się zmienia. Chłodne dni oznaczają, że należy odświeżyć garderobę i przygotować na to przedpokój, którego jednym z najważniejszych elementów jest wieszak na płaszcze i kurtki.

Jak urządzić przedpokój na jesień?

Przedpokój to wbrew pozorom jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nieco łatwiej urządzić jest większy korytarz, ale wnętrze wąskie i niewielkie jest prawdziwym wyzwaniem. Podstawowym elementem przedpokoju powinien być wieszak na okrycia wierzchnie. Może być to model stojący lub ścienny. Ciekawym rozwiązaniem są także meble połączone z komodą i wieszakami. Jesienią dobrym rozwiązaniem jest też parasolnik oraz ociekacz na buty. Warto też zainwestować w szafkę na buty czy miejsce do siedzenia.

Nie wolno zbagatelizować mebli. Wąska komoda czy szafka pomieszczą w końcu wszystkie drobne akcesoria takie jak szale czy czapki. Godne rozważenia są meble wielofunkcyjne.

Na pewno aranżacji korytarza nie należy bagatelizować. W końcu jest to pierwsze pomieszczenie, do którego trafiają goście i domownicy po powrocie do domu. Dlatego jego wystrój musi być spójny i pasować do reszty mieszkania.

Wieszak na kurtki i płaszcze - jak go wybrać?

Na pewno podczas poszukiwania wieszaka  na korytarz warto wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę domowników oraz gości. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci warto pomyśleć o małym wieszaku dziecięcym bez haczyków czy ostrych krawędzi.

wieszak do przedpokoju

Zawsze sprawdzi  się wieszak wykonany z metalu lub drewna. Po sezonie można go nawet na kilka miesięcy schować. Jednak, osoby, które nie mają odpowiedniej ilości miejsca na jego schowanie, mogą trzymać go w przedpokoju przez cały czas. Ciekawie prezentują się modele 2 w 1, a więc wieszaki połączone z parasolnikiem.

Szukasz sklepu z designerskimi i ciekawymi wieszakami do przedpokoju? - Sprawdź na meblujesz.pl 

Warto również zdecydować się na wieszak ścienny z półką. Na niej umieścić można szale, kapelusze czy rękawiczki. Praktycznym rozwiązaniem są zawsze wieszaki połączone z lustrem. Wówczas można wygodnie przejrzeć się zawsze tuż przed wyjściem z domu.

Ozdobne wieszaki połączone z napisami czy grafikami różnego rodzaju to z kolei propozycja odpowiednia dla miłośników typografii i nie tylko. Okazuje się też, że takie wieszaki wcale nie muszą kosztować fortuny. Prosty model to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych.

W korytarzach wąskich i małych dobrze jest postawić na kompaktowy wieszak połączony od razu z siedziskiem czy półką i lustrem. Tutaj koszt jest już nieco wyższy i może przekroczyć 200 złotych.

Wieszak na kurtki i płacze to zdecydowanie jeden z kluczowych elementów dla każdego przedpokoju. Godne polecenia są zarówno wieszaki wielofunkcyjne, a więc połączone z lustrem czy siedziskiem, jak i te proste czy ozdobione ciekawym napisem i grafiką.