Sposoby na urządzenie sypialni z łóżkiem typu king size

Jak urządzić sypialnie z łóżkiem  typu king size

Jeśli marzysz o ogromnym łóżku pomyśl o wstawieniu do sypialni łóżka typu king size. Takie królewskie łoże wcale nie wymaga pałacowych rozmiarów pomieszczeń – można je łatwo dopasować do własnego mieszkania. Poradzimy, jaki model wybrać i jak urządzić sypialnię by wyspać się jak król.

Pojęcie łóżko typu king size pochodzi z amerykańskiego hotelarstwa. W Stanach podwójne łóżka rozróżnia się według szerokości. Najwęższe to typ Double, średnie Queen a najszersze King ma materac szeroki na co najmniej 180 centymetrów a często nawet 200 centymetrów. Łóżko o takiej szerokości świetnie sprawdza się nie tylko w apartamencie pięciogwiazdkowego hotelu, ale także mieszkaniu tych, którzy pragną poczuć się po królewsku we własnej sypialni.

King size – do jak dużej sypialni?

Tak duże łóżko nie jest wbrew pozorom zarezerwowane  jedynie do dużych sypialni – w większości przypadków zmieści się w przeciętnej wielkości pokoju. Optymalnie, jeśli uda się je postawić pod szerszą ścianą – takie ustawienie pozwala na umieszczenie po bokach szafek nocnych.

Co zrobić w przypadku, gdy kształt pokoju nie pozwala na takie ustawienie? Najlepiej dosunąć dłuższą stronę łóżka do jednej ze ścian. Umożliwi to postawienie jednej szafki nocnej, a ponadto możemy wykorzystać ścianę – jeśli przymocujemy do niej drążek – możemy na niej zawiesić poduszki . Będziemy mieli wygodne miejsce do siedzenia i opierania się i nadamy wnętrzu więcej przytulności.

Pokój z wnęką – pod warunkiem, że zmieści się w niej łóżko- pozwoli również na ciekawą aranżację. Wystarczy wykorzystać ścianę do zrobienia wygodnego zagłówka. Najlepiej zbudować go z wąskich półek, na których możemy przechowywać drobiazgi, a dodatkowo użyć miękkiego materiału – dzięki takiemu rozwiązaniu może ona także służyć do opierania.

materac do łóżka

Wybór odpowiedniego materaca

Najważniejsze  jest zdecydowanie czy wolimy dwa oddzielne materace czy jeden duży. Jeśli wybierzemy dwa, przerwę między nimi przykryjemy nakładką - klinem do materaca.

Duży materac jest znacznie droższym rozwiązaniem – powinniśmy wybrać spośród lepszych modeli, które są skonstruowane w taki sposób, że niwelują ruchy drugiej osoby.

Dekoracje idealne dla królewskiego łoża

Odpowiednia oprawa podkreśli królewski charakter łoża. Możemy postawić na skandynawska biel i minimalizm w połączeniu z miękkimi materiałami narzut i pościeli.
Inną wersją aranżacji będzie styl glamour – pościel w nasyconych, królewskich kolorach, z jedwabiu lub satyny bawełnianej nada łóżku królewskiego połysku. Dodatkową ozdobą mogą być ozdobne poduszki, ozdobione złotymi frędzlami.

Łóżko typu king size jest idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających spędzanie czasu w sypialni. Bez względu na to czy spędzamy czas samotnie, czy z cała rodziną – łóżko king size to miejsce stworzone zarówno do wspólnej zabawy jak i  wypoczynku. Mimo, iż to duży mebel nie zawsze dominuje w pomieszczeniu – odpowiednie dodatki pozwolą  zmienić go w naturalny element aranżacji sypialni.