Jak dobrać szafkę RTV do stylu wnętrza?

Ważnym miejscem niejednego domu jest telewizor. Bardzo często jest to jedyne miejsce, gdzie w tym samym czasie spotyka się rodzina. Rozwój technologii sprawił, że w większości przypadków wybieramy telewizory z płaskim ekranem, które wieszamy na ścianach. Nie oznacza to jednak, że pod takim telewizorem nie może znaleźć się szafka RTV. Doskonale maskuje ona wystające kable i możemy postawić na niej dekoder, pilot lub kino domowe. Szafkę RTV warto dobierać zgodnie ze stylem, jaki mamy w mieszkaniu.   

Styl skandynawski

Wnętrza mieszkań w stylu skandynawskim cechują się uniwersalnością, a także prostotą. W mieszkaniach w takim stylu dominują jasne barwy, a gdzieniegdzie znajdują się elementy szarości. W przypadku poszukiwań szafki RTV w stylu skandynawskim warto zdecydować się na drewnianą szafkę o prostych kształtach. Drewno może być w kolorze białym, wspomagane elementami ze szkła.

Styl klasyczny

Dla ludzi, którzy nie lubią zmian przewidziano styl klasyczny. Wnętrza w tym stylu to przede wszystkim jasne i zarazem stonowane kolory. Meble klasyczne są głównie drewniane, nie brakuje w nich też skórzanych wstawek. Jeżeli poszukujemy szafki RTV w stylu klasycznym, to powinniśmy zdecydować się na lite drewno z delikatnymi ozdobami. 

szafka pod telewizor

Styl kolonialny

Fascynaci kolonializmu uwielbiają uzupełniać wnętrza elementami przywożonymi z podróży z Afryki. Meble kolonialne zwykle dostępne są w ciemnych barwach. Dodatki o takiej tematyce bez problemu kupić możemy w Internecie. Szafka RTV przywołująca klimaty afrykańskie powinna być w ciemnej odsłonie, którą nada jej drzewo mango lub palisander indyjski. Na takiej szafce zasadne będą też ręczne zdobienia.

Styl industrialny

Mieszkania przypominające w środku wnętrze fabryki czy halę zakładu przemysłowego to właśnie przykłady stylu industrialnego. Takie wnętrza charakteryzują się surowością wnętrza, są przestronne i bez ozdób. Meble w takim mieszkaniu mają być jak najbardziej funkcjonalne i bez zbędnych dodatków. Taka też powinna być szafka rtv - niewymyślna, zrobiona ze stali lub surowego drewna. Idealna będzie kompozycja tych dwóch materiałów.

Styl boho

Styl boho to połączenie różnych stylów, pozornie wykluczających się. Dlatego też wnętrze mieszkania zrobionego w boho to w szczególności kolorowe dekoracje. Dlatego jeśli aranżujemy swoje mieszkanie w tym stylu, to wybierając szafkę RTV, wybierzmy meble ręcznie zdobione, warto zdecydować się na elementy ręcznie malowane.

Wydawać by się mogło, że telewizory wieszane na ścianach sprawią, że przestaniemy kupować szafki RTV. Nic bardziej mylnego. Wiele osób nadal decyduje się na taki zakup. Dzięki takiej szafce mogą ukryć wystające kable, a także schować w szufladzie zbędne dokumenty.