Motyw anioła jako dekoracja do domu


Anioły przynoszą szczęście i chronią zdrowie domowników. Wierzy się też, że strzegą przed niepowodzeniami, Przede wszystkim jednak mogą być doskonałą ozdobą wnętrza. Jakie wybrać do mieszkania?

Anioły w kuchni

Kuchnia to serce domu. Tam zaczynamy dzień, tam spotykamy się na innych posiłkach, siedząc przy wspólnym stole i opowiadając domownikom jak nam minął dzień. Anioły mogą nam w tym towarzyszyć będąc częścią jej wyposażenia. Filiżanka czy kubek z motywem anioła to znakomity gadżet, z którego napijemy się porannej kawy. Może to być także idealnym pomysłem na upominek dla ukochanej osoby. W kuchni różne produkty, takie jak makarony czy kasze lub przyprawy przechowywane są w pojemnikach. Delikatne aniołki zdobiące owe pojemniki będą czuwały nad kuchnią. 

Dobrym pomysłem jest też anielski obrus czy serwetki albo foremki do pieczenia ciastek w kształcie aniołków, w których przygotujesz ulubione słodkości dla wszystkich domowników. Dopełnieniem aranżacji będzie magnes na lodówkę z motywem anioła. 

Salon i sypialnia z aniołami

Anioły sprawdzą się także w takich pomieszczeniach jak salon czy sypialnia. Będą ozdabiać i chronić zarówno naszą dzienną jak i nocna strefę życia. Poszukiwanie dekoracji warto zacząć od tkanin czy ozdób na ścianę. Malowane poszewki na poduszki z motywami aniołów, czy inne patchworkowe dekoracje w połączeniu z miękkim wełnianym pledem nadadzą przytulności każdemu wnętrzu. 

figurkaanioła w domu

W aranżacji wnętrz ważne są także takie dodatki jak obrazy, plakaty czy naklejki ścienne oraz zdjęcia, będące dokumentacją z ważnych wydarzeń z życia, do których można dobrać efektowne ramki. W salonie można zawiesić też zegar, a w sypialni na nocnym stoliku lub komódce ustawić budzik. 

Warto pomyśleć również o różnych drobiazgach do domowego biura czy przedpokoju i zadbać o odpowiednie nastrojowe oświetlenie swojego domu. Wyjątkowego nastroju dodadzą świeczniki, lampiony, czy świece. Pamiętać należy jednak by stawiać je z dala od dzieci i zwierząt domowych. To zapewni większe bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. 

Można zdecydować się również na witraże okienne z motywem aniołków zamiast tradycyjnych firanek i zasłon. Stworzy to niebanalną dekorację i wyeksponuje przy tym naturalne światło, które będzie przez nie wpadać z zewnątrz. A wieczorem spełnią funkcję lampionu, gdy włożymy  do nich małą świeczkę.  Można pokusić się także o ozdobne zawieszki w oknie albo drzwiach. Parapet natomiast czy szafkę na buty w przedpokoju można udekorować figurkami aniołów.

Anioły czuwają nad domostwami i zapewniają szczęście ich mieszkańcom, a do tego znakomicie dekorują wnętrza. Nawet jeśli nie wierzysz w ich moc, te uskrzydlone postacie zachwycą cię swoimi walorami dekoracyjnymi.