Stół do małej kuchni

Posiadając małą kuchnię, nie jest prostym zadaniem odpowiednio ją urządzić. Jedną z ważniejszych rzeczy w niej jest zapewne stół, który w wielu kuchniach zajmuje dużo miejsca. Oto kilka propozycji stołów, które idealnie będą nadawać się do małej kuchni i pozwolą zaoszczędzić miejsce.

Stół na kółkach

Jest idealnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, nie tylko do kuchni. Jest on mobilny dlatego za każdym razem możemy go umieścić w dowolnie wybranym przez nas miejscu.

Stół narożny

Narożnik to idealne rozwiązaniem dla osób, które chcą wykorzystać i odpowiednio zagospodarować każdą wolną przestrzeń w swojej kuchni. W zależności od tego jak duży blat wybierzemy, mogą usiąść przy nim 2 lub nawet 4 osoby.

Stół ścienny składany

Jego ogromną zaletą jest to, że maksymalnie możemy zaoszczędzić miejsce w każdej, nawet najmniejszej kuchni. Podczas gdy nie korzystamy ze stołu może zostać on złożony i nie zajmować prawie w ogóle miejsca.

Designerski, okrągły, na drewnianych nogach

Mały i bardzo modny. Designerski okrągły stolik na drewnianych nogach doskonale wpisuję się w przestrzeń małej kuchni. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które cenią sobie minimalizm, a równocześnie przywiązuje dużą uwagę do stylu. Dodatkowym atutem małego, okrągłego stolika na drewnianych nogach jest to, że ze względu na jego niewielką wagę, w każdej chwili można przenieść go w dowolne miejsce.

stół do kuchni

Blat kuchenny jako stół

Jest to doskonałe rozwiązanie. Wysunięty blat kuchenny może być miejscem przyrządzania posiłków, ale w każdej chwili można korzystać z niego jako ze stołu. Wystarczy dostawić hokery, które na co dzień mogą być pod nim schowane.

O czym należy pamiętać przy wyborze stołu?

Jest to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchni. Przy wyborze odpowiedniego stołu należy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ jest to inwestycja na lata. Dużą uwagę należy przywiązać do jakości wybranego stolika. Należy zwrócić uwagę z jakich materiałów jest wykonany stół, a głównie jego blat, ponieważ to on stanowi najważniejszą część stołu. Musi być solidny i trwały. Najlepiej taki na którym nie będzie widać rys i zadrapań. Kolejną ważną rzeczą jest, także to, żeby był on wodoodporny. Nikt nie chciałby przecież żeby przy przypadkowym wylaniu wody lub wina blat na stałe został uszkodzony i stracił swój piękny wygląd. 

Kształt, też ma znaczenie

Przy aranżacji małej kuchni duże znaczenie ma wybór odpowiedniego kształtu. Stolik kwadratowy lub okrągły to znacznie lepszy wybór niż stół prostokątny. Kwadratowy zajmuje niewiele miejsca, a zmieszczą się przy nim 4 osoby. Z kolei przy okrągłym stoliku zmieści się jeszcze większa liczba osób niż przy kwadratowym, a do tego prezentuje się doskonale w każdym pomieszczeniu.