Dekoracje wnętrz dla miłośników sztuki

Jesteś fanem dzieł sztuki? Lubisz je kompletować? Mamy na to sposób, który niekoniecznie wiążę się z wydawaniem dużych sum pieniędzy. Zygmunt Kałużyński, który znany jest jako słynny krytyk filmowy, mówił, że miejscem dzieł sztuki jest muzeum i tylko tam powinno się je podziwiać. Co ciekawe, w swoim domu posiadał on repliki, które nie tylko upiększały jego dom, ale również przywoływały miłe uczucia związane z danymi pracami. Warto brać przykład z Zygmunta Kałużyńskiego, gdyż zakup replik staje się nie tylko powszechny, ale i opłacalny. Na rynku zakupić można również oryginalne prace mniej znanych artystów, którzy inspirowali się cenionymi i znanymi wszystkim dziełami sztuki. Mowa nie tylko o obrazach, ale również o niewielkich elementach, które znajdują się w pomieszczeniu, jak zastawa, sztućce czy nawet serwetki. 

Najczęściej spotykane reprodukcje dotyczą prac impresjonistów oraz postimpresjonistów, którzy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem tworzyli swoje prace. Oczywiście szczególną popularnością cieszą się prace Vincenta van Gogha oraz prace znanego i cenionego twórcy z Australii, czyli Gustava Klimta. Był on jednym z najwybitniejszych przedstawicieli secesji w malarstwie. Prace inspirowane są również często barokiem, pop artem oraz neoplastycyzmem, dlatego bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. 

dekoracje na stół

Sztuka na stole

Do najpopularniejszych reprodukcji obrazów należą elementy zastawy stołowej. Bardzo często dostrzec można sceny z obrazów na talerzach, filiżankach, a nawet sztućcach. Bardzo dużą popularnością cieszą się znane wszystkim ,,Słoneczniki''  Vincenta van Gogha. Co ciekawe, obraz ten również najczęściej jest  odtwarzany i sprzedawany w formie repliki.  Znaleźć można również podkładki zainspirowane obrazem ,,Gwieździsta noc'' oraz ,,Pocałunkiem'' Gustava Klimta. Popularność tego drugiego artysty oraz fakt, iż jego prace wykorzystywane są do tworzenia innych przedmiotów, wziął się z tego, że artysta ten przedstawia nie tylko realne sceny, ale również stosuje elementy złota, co po przeniesieniu na talerz, czy podkładki korkowe daje fenomenalne efekty, które zadowolą największych fanów sztuki. Popularnością cieszą się również prace Roya Lichtensteina, tworzącego prace z nieco komiksowym stylu. W ofercie wielu sklepów oraz prywatnych sprzedawców znaleźć można elementy zastawów zainspirowane pracami tego właśnie artysty. Są to również zastawy papierowe.

Mieszkanie ze sztuką

Warto wiedzieć, że nie tylko na stole i na ścianach mogą pojawiać się dzieła sztuki. Do mieszkania można wprowadzić również formy plakatów zainspirowane pracami znanych artystów. Tak naprawdę w naszym wnętrzu mogą pojawić się prace znanych malarzy, a takie dodatki do mieszkania mogą kosztować niewiele.