Biurko w szafie

Co zrobić, jeśli ogranicza cię ciasna przestrzeń? Nie każdy dysponuje imponującym metrażem i pomieszczeniami dla każdego z mieszkańców. W takich sytuacjach liczy się nieszablonowe myślenie i wychodzenie poza schematy. Świetnym sposobem na zagospodarowanie większej przestrzeni jest biurko w szafie. 

Małe mieszkania i nieustawne pokoje to zmora wielu lokatorów. Okazuje się jednak, że da się w nich zaplanować wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania w wygodzie i ładzie. Czasem wystarczy tylko odrzucić utarte schematy! Podczas urządzania własnego mieszkania należy wziąć pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i funkcjonalność. Obecnie, kiedy coraz więcej czasu spędzamy przy komputerze, warto zadać o prawidłową postawę.

Praca przy biurku jest o wiele bezpieczniejsza dla kręgosłupa niż trzymanie go na kolanach czy zabieranie do łóżka. Jest to świetna organizacja i pomysłowe dzielenie niewielkiego pomieszczenia, by spełniało kilka funkcji. Sprawdzi się zarówno w salonie, przedpokoju, jak i sypialni dziecka. Największą zaletą tego pomysłu jest fakt, że po zamknięciu lub przesunięciu drzwi wszystko znika, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Nie musisz martwić się o chowanie papierów, długopisów, karteczek przed przyjściem gości. Po prostu zamykasz i kończysz pracę.

biurko w szafie

To świetny plan na odgrodzenie się od obowiązków, gdy nastanie czas relaksu – nic cię nie rozprasza i nie odciąga uwagi. Taka szafa może stać w centralnej części pomieszczenia i nie zdradzać faktu, co kryje się w środku! Największą bolączką dotyczącą pokoi dziecięcych jest bałagan. Pojawia się znikąd i to zaraz po tym, jak wszystko zostanie wysprzątane! Jest wiele pomysłów na zapobieganie temu, np. mnogość pojemników z pokrywami, kosze chowane pod łóżko i oczywiście biurko w szafie. Dziecko otwiera ją tylko w czasie nauki lub odrabiania lekcji.

Znajdzie się tam miejsce na plecak i wszystkie podręczniki, zeszyty, kredki, ołówki. Dzieci mają naprawdę mnóstwo drobiazgów, które warto dobrze zorganizować. W wielu mieszkaniach znajduje się wnęka. W dodatku najczęściej jest tak mała, że nie da się jej racjonalnie wykorzystać. Czy rzeczywiście? Jeśli wstawisz tam biurko, nie tylko zaaranżujesz zbędne, nieporęczne miejsce, ale również zyskasz kącik do pracy. Może to być w przedpokoju, w kuchni, salonie czy każdym innym pomieszczeniu. Rolę drzwi spełni tu zasłonka z materiału, bambusowa płachta, żaluzje czy okiennica.

Jak widać, możliwości się po prostu nie kończą. Wystarczy odrobina kreatywności. Niezależnie od tego, czy utożsamiasz się z poglądem minimalistycznym, raczej i tak lubisz porządek, a nie zagraconą przestrzeń. Dzięki wbudowaniu blatu roboczego oraz kilku półek na drobiazgi w szafę, otrzymasz dobrze przemyślane miejsce, w którym wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki. Nawet w dużym gabinecie przybory układa się blisko, aby nie musieć przerywać zadań w trakcie szukania potrzebnych przedmiotów.